SEMINÁŘ V SENÁTU

SEMINÁŘ “Ústavní a právní aspekty doby covidové a navazující
témata doby”

Dne 11. 12. 2023 uspořádala senátorka Jana Zwyrtek Hamplová na půdě Senátu seminář s názvem „Ústavní a právní aspekty doby covidové a navazující témata doby“. Cílem semináře bylo prostřednictvím pozvaných přednášejících nahlédnout zásadní problémy spojené se způsobem, jakým byla v ČR řízena epidemie covidu. Senátorka i další přednášející vyzvali k diskuzi nad poučeními z této doby a upozornili na to, co je potřeba udělat, aby se podobná svobodnou společnost ohrožující situace neopakovala v budoucnosti.

Na této stránce najdete všechny příspěvky ze semináře.

Seminář v Senátu: Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Úvodní slovo: Co nám vzaly a co nám daly covid roky, a co si z nich odnést

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová svolala do Senátu seminář “Ústavní a právní aspekty doby covidové a navazující témata doby”. V úvodním slovu hovoří o své motivaci advokátky zpochybňovat postupy vlády a úřadů během doby covidové, o poučení z této doby a také o odporu vedení Senátu k tomu, aby coby senátorka mohla svůj seminář na půdě této instituce uspořádat.

Seminář v Senátu: Karel Janeček: Jak jsem vnímal jako občan a otec dětí dobu covidovou

Matematik, pedagog, filantrop Karel Janeček ve svém příspěvku na semináři vzpomíná na klíčové manipulace veřejnosti v době c.vidové a připomíná, jaký tlak tato doba s uzávěrami, testováním, rouškami znamenala pro děti. Poukazuje na to, že rozhodnutí o omezeních padala často na základě chybných dat. Upozorňuje také, že problémy, které covid ukázal, neskončily. Stále přetrvává tlak na to vyznávat jeden názorový proud, a to i za cenu omezování svobody projevu.

Seminář v Senátu: Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Co by nám způsobilo přijetí pandemické úmluvy

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová ve svém příspěvku na semináři rozebírá rizika přijetí tzv. pandemické úmluvy, která by dala Světové zdravotnické organizaci pravomoce vydávat závazné pokyny pro řízení epidemií. Podle Jany Zwyrtek Hamplové nikdo neodpověděl na otázky, k čemu takovou úmluvu potřebujeme a dokonce i česká vláda a vedení EU se k návrhu úmluvy staví obezřetně. O to více zarážející je rozsáhlá propagace “neškodnosti” úmluvy v médiích.

Seminář v Senátu: Dr. Jiří Urbánek: Byla vakcína řešením pandemie,nebo byla pandemie předprodejní kampaní vakcín?

Specialista marketingu a bývalý dlouholetý zaměstnanec farmaceutických firem ve svém příspěvku na semináři v Senátu ukazuje na prodejních datech velkých farmaceutických firem, co pro ně po letech ztrát a obtížně se vracejících financí z dlouhodobého vývoje jiných léčiv znamenala vakcína proti covidu a jak to poznamenalo dosavadní zvyklosti při uvádění nových léčiv na trh. Upozorňuje na to, jak selhaly mechanismy upravující reklamu na léčiva a jak vlády a média po celém světě naskočily do rolí propagátorů řešení, z nějž plynul farmaceutickým firmám obrovský zisk.

Seminář v Senátu: Viktor Baroš: NF Svědomí národa a dokument Tečkované příběhy

Zakladatel Nadačního fondu Svědomí národa a šéfredaktor jeho redakce Viktor Baroš uvedl na semináři ukázku z dokumentu Tečkované příběhy, jehož je režisérem. Dokument se zabývá příběhy lidí, u nichž se bezprostředně po o.kování proti c.-19 projevily různě závažné zdravotní následky. Ve svém úvodním slovu k ukázce Viktor Baroš krátce připomněl svou motivaci založit nezávislou redakci a dotkl se i tématu omezování akademické diskuze a svobody projevu.

Seminář v Senátu: Milan Kajínek: The Epoch Times: Neviditelná krize

Novinář Milan Kajínek z české redakce The Epoch Times představil na semináři ukázku z amerického dokumentu Neviditelná krize, který mapuje případy lidí, u nichž se po va.cinaci projevily zdravotní problémy, a lékařů, kteří se jim snaží pomáhat.