Barion Pixel

příspěvek na semináři

Seminář v Senátu: Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Úvodní slovo: Co nám vzaly a co nám daly covid roky, a co si z nich odnést

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová svolala do Senátu seminář “Ústavní a právní aspekty doby covidové a navazující témata doby”. V úvodním slovu hovoří o své motivaci advokátky zpochybňovat postupy vlády a úřadů během doby covidové, o poučení z této doby a také o odporu vedení Senátu k tomu, aby coby senátorka mohla svůj seminář na půdě této instituce uspořádat.

Prezentace ke stažení:

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Co nám vzaly a co nám daly covid roky a co si z nich odnést

Upozornění: Autorská práva k prezentaci náleží výhradně autorovi prezentace. Prezentaci je možno využít k osobním vzdělávacím účelům. Šíření prezentace či jejích částí bez výslovného souhlasu autora je zakázáno, stejně jako jakékoli úpravy či narušení integrity prezentace.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová

Jana Zwyrtek Hamplová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Zkušenosti z práce na městském úřadě a komunální politiky ji dovedly ke specializaci ve správním právu pro veřejnou správu.
Ve své běžné praxi nejčastěji zastupuje obce a další subjekty veřejné správy proti státu. V posledních letech aktivně vystupovala proti nezákonným postupům vlády v souvislosti s epidemií covidu. Spolu s kolegy podnikala konkrétní právní kroky proti nezákonným opatřením a poskytovala a poskytuje informační podporu občanům zasaženým protiprávním jednáním.
Situace v zemi přiměla Janu Zwyrtek Hamplovou vrátit se po letech do politiky. V roce 2022 byla jako nezávislá kandidátka zvolena do Senátu za obvod č. 76 – Kroměříž.