kontaktujte nás

 

Pokud máte nějaký zajímavý příběh o tom, jak Vás současný politický režim dostal do úzkých, ozvěte se redakci pomocí k tomuto určených formulářů, které najdete na záložce Příběhy. Ozveme se Vám zpět.

Máte-li nějaké otázky, podívejte se prosím nejdříve do sekce Často kladené dotazy, jestli tam nenajdete odpověď. Pokud ne, kontaktujte nás přes formulář ve spodní části této stránky, nebo nám napište e-mail.

Odpovídáme obvykle do 24 hodin, ale často i dříve.

Klíčové informace? Anonymita? Navázání spolupráce? Sponzoring? Volejte přímo šéfredaktorovi.

Šéfredaktor Viktor Baroš       +420 721 601 429

Redakce                                    +420 777 132 159

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Než nám pošlete zprávu, přečtěte si prosím odpovědi na často kladené otázky.

Máte hned několik možností. Ideálně vyplňte Váš příběh – faktograifcky a s krátkým popisem své situace – do připravených formulářů na záložce Příběhy. Před publikací příběhu se Vám někdo z redakce ozve. Nebo využijte stránku s kontakty, kde uvádíme několik možností, jak se s námi spojit.

Někdo z redakce se Vám ozve, abychom s Vámi natočili rozhovor. Možností je hned několik, buď se sejdeme osobně, nebo skrze nějakou ze streamovacích služeb (Skype, Zoom, Teams).

Ano. Pokud nejste osoba veřejně činná, nezveřejníme Váš příběh bez Vaší předchozí autorizace hotového článku. Pokud jste osoba veřejně činná, dbáme objektivity a informace o Vás si zjišťujeme minimálně ze dvou zdrojů. V případě, že máme jen jeden zdroj informace, uvádíme to a vždy dbáme presumpce neviny. Poskytnuté rozhovory nijak nestříháme a dbáme kontextu a perspektivy vyjadřovaného.

Rozumíme Vašemu dotazu. Vězte, že všechny zaslané příběhy archivujeme a přihlížíme k nim při redakční práci. Není však v našich silách všechny příběhy zveřejňovat, a to i proto, že se dějové linky příběhů u různých lidí často opakují. Za celou skupinu příběhů s podobným průběhem vybíráme k publikaci ty nejzajímavější.

Nemusíte, ale přednost dáme těm příběhům, které jsou co nejvíce faktografické a kompletní. Tato informace třeba o výši příjmů před vládními nařízeními a po nich jen dokresluje hloubku problému a je z hlediska žurnalistického daleko více cenná. Mějte odvahu a nebojte se. Uděláme vše pro to abyste díky medializaci měli větší šanci uspět před režimním útlakem.

Ano.Volejte přímo šéfredaktorovi na tel. +420 721 601 429. Ochrana našich zdrojů je prvořadá, uděláme vše pro to abyste zůstali v utajení i před státním aparátem. Jsme však vázáni platnými zákony ČR, u každé kauzy vždy jednotlivě vyhodnocujeme, jaký je veřejný zájem na její medializaci. Pokud veřejný zájem, po diskuzi s našimi právníky, převáží nad zájmem určité veřejně činné osoby, která se svými činy mohla dopouštět protiprávního jednání, neváháme a zdroj prostě nezveřejníme. O zdroji tedy budou vědět maximálně dva lidé z redakce a spolehlivý právník.

Napište na náš kontaktní e-mail info@svedomi-naroda.cz a dle závažnosti danou informaci posoudíme, popřípadě opravíme, nebo bude předána přímo šéfredaktorovi.V každém případě Vám do 48 hodin odpovíme ohledně statusu vašeho podnětu.

DOTAZY OHLEDNĚ SPONZORINGU

Ano. Peníze jdou vždy na činnost spojenou s provozem a redakční činností projektu svedomi-naroda.cz . Sponzor si samozřejmě může přímo specifikovat oblast, na kterou přispívá.

Jsme rádi, že jste se takto rozhodli, je to nejlepší možné řešení. Pravidelná podpora nám umožňuje více klidu a prostoru na práci, jejíž výsledky vidíte průběžně na našem webu a dalších kanálech. Na požádání vám rádi sdělíme, jak byly Vaše dary využity.

Ano je. Záleží na typu zvolené platby. U některých plateb nezveřejňujeme jméno dárce.Více naleznete zde.

Jsme médium bez reklam, placené ze sponzorských darů a členských příspěvků, takže to není možné, ale informace o hlavních dárcích umísťujeme do sekce sponzoři s jejich logem. Budet-li chtít, můžeme uvést i výši Vašeho daru.

Volejte přímo šéfredaktorovi na tel. +420 721 601 429

Uvítáme jakékoliv podněty a připomínky k naší práci, nicméně PR články či články na zakázku nepíšeme. Máte-li zajímavý podnět či informace, vždy je prověříme a naše redakční rada rozhodne o tom, zda je téma v souladu s naším zaměřením, naším etickým kodexem a se standardy investigativní žurnalistiky.

Nadační fond svědomí naroda

redakce nfsn

Šéfredaktor Viktor Baroš

Kaprova 42

110 00 Praha 1 – Staré Město

Česká republika

IČO: 107 71 689 spis.zn. N 1930 vedená u Městského soudu v Praze

 

bankovní spojení

123-3999560217/0100 , Komerční banka, Spálená 108/51, 110 00 Nové Město

IBAN: CZ3801000001233999560217 Swift:KOMBCZPPXXX

NADAČNÍ FOND SVĚDOMÍ NÁRODA |

Kaprova 42, Praha 1 – Staré Město, 110 00

NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ? POUŽIJTE TENTO KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Prosíme, vyplňte všechna pole tohoto formuláře. Obvykle se Vám ozveme z redakce nejpozději do 48 hodin. Děkujeme za Váš zájem.