příspěvek na semináři
Seminář v PSP ČR: prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc.: Genetické vakcíny proti covid-19: mechanismy potenciálních vedlejších účinků
Vakcinolog a imunolog prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc. ve svém příspěvku vysvětluje konstrukci mRNA vakcín a dokládá, jak přímo z ní vyplývá značné riziko nekontrolovatelného šíření spike proteinu tělem.
Důsledkem takového šíření je subverze vrozené imunity, narušení hormonálního řízení organismu nebo narušení systému prevence a dohledu nad maligními změnami v buňkách.
Profesor Turánek sdílí rovněž svoje poznatky ohledně částic obsažených ve vakcínach a poukazuje na to, že samotný obsah vakcín vyvolává řadu otázek, jimž zodpovědná místa zatím odmítají věnovat pozornost.
Prezentace ke stažení:
Upozornění: Autorská práva k prezentaci náleží výhradně autorovi prezentace. Prezentaci je možno využít k osobním vzdělávacím účelům. Šíření prezentace či jejích částí bez výslovného souhlasu autora je zakázáno, stejně jako jakékoli úpravy či narušení integrity prezentace.
prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc.:
Jaroslav Turánek vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor biochemie, v roce 1982 zde získal titul RNDr. Po absolutoriu strávil několik let ve výzkumných ústavech Akademie věd, kde se věnoval enzymologii a získal titul CSc. Více než třicet let pracoval postupně jako vedoucí několika laboratoří a oddělení ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství, kde se věnoval praktickému výzkumu rekombinantních vakcín, molekulárních adjuvans, nanosystémů pro cílení protinádorových a antimikrobiálních léčiv.
Působí jako vysokoškolský pedagog a vědecký pracovník na ICRC, na Lékařské fakultě University Palackého v Olomouci, na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové a na Fakultě chemie VUT Brno. V posledních dvaceti letech zorganizoval dvanáct odborných mezinárodních konferencí zaměřených na oblasti imunologie, nanotechnologie, farmakologie a vakcinologie. Aktuálně je vedoucím výzkumu a vývoje v soukromé společnosti C2P NEXARS. Je autorem nebo spoluautorem více než stovky odborných publikací a autorem nebo spoluautorem několika patentovaných technologií v oblasti farmakologie.