Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s JUDr. Danielou Kovářovou

„Stát by měl rodinu chránit a co nejméně do ní zasahovat. Mám někdy pocit, že se ji snaží spíše nahlodat, naleptat, roztrhnout a tím oslabit celé společenství. Každý člověk je takový, jaká je jeho rodina. Jaká je ta mikrojednotka, ze které vyšel,“ říká senátorka a rodinná advokátka Daniela Kovářová. Svými názory nejen na rodinu dlouhodobě dráždí mainstreamová média a tzv. progresivně smýšlící jedince. „Jakmile nepřisvědčíte tomu progresivistickému pořvávání po tom novém, jste okamžitě zařazeni, nálepkováni, uráženi, umlčováni na sociálních sítích. Oni věří tomu, že když je to „dobro“ v jejich hlavách, tak se mu nesmí nikdo postavit. Vytvořili dokonce takovou mediální situaci, že i prostý nesouhlas je urážen jako že si něco dovolujete. Že si dovolujete klást otázky,“ popisuje tlaky progresivistů, kteří jsou podle ní brutální a útočí na samou podstatu rodiny a společenství.

„Jen naivkové a sociální inženýři věří, že když se změní právo, paragrafy, bude to mít přímý dopad na rodiny… Že stačí vzít nějaký negativní jev, který se děje ve společnosti, zpřísnit třeba trestní sazbu a že se stane zázrak, nebe na zemi a že lidé přestanou být lidmi se svými emocemi, pudy. To si ale hrajeme na laboratorní podmínky, ve kterých přidáme nějakou sloučeninu na začátku a na konci nám vyjde jiný výrobek. Emocionální reakce se zákonem ovlivnit nedají,“ komentuje Daniela Kovářová snahy kontrolovat legislativou, tedy státem posvěceným násilím, čím dál více oblastí životů občanů. Vzniká podle ní čím dál více nekvalitní legislativy a v zákonech už se nikdo nevyzná. Jednotlivé normy si někdy dokonce navzájem odporují.   

Co přinese nejbližší zima

Jako žena, právnička a senátorka Daniela Kovářová dle svých slov vnímá ve společnosti obavy z možného válečného konfliktu mezi NATO a Ruskem a s tím související otázky mobilizace českých mužů a žen. „Myslím ale, že mnohem spíše dojdou naplnění jiné obavy. Obavy z nejbližší zimy, jara, z toho že se budou vypínat energie. Drahoty a chudoby u běžných a potřebných lidí se bojím víc než války,“ říká s tím, že nedávno hojně diskutovaný zákon o „působení sil a prostředků rezortu ministerstva obrany“, jehož součástí byl i výcvik ukrajinských vojáků na území ČR a jiných států EU a další zahraniční mise české armády, nepodpořila kvůli nejasné zahraniční politice současné vlády. Podle ní není jasné, jaký český národní zájem vládní návrh zákona hájil.

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Právnička, rodinná advokátka, senátorka, spisovatelka. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity J.E. Purkyně v Brně. Od roku 1990 vedla vlastní advokátní kancelář v Plzni. Zastávala různé funkce v České advokátní komoře, v letech 2008 až 2011 byla ředitelkou Justiční akademie a v úřednické vládě Jana Fischera (2009 – 2010) vykonávala úřad ministryně spravedlnosti. V advokátní praxi se věnuje rodinnému právu. V roce 2018 založila Unii rodinných advokátů, odborný spolek, jehož cílem je podpora rodiny a mimosoudního řešení rodinných sporů. Během epidemie covidu iniciovala vznik bezplatné poradny, kde advokáti, zdravotníci, psychologové odpovídali na tisíce dotazů občanů. V roce 2022 kandidovala jako nezávislá ve volbách do Senátu a po intenzivní kontaktní kampani byla zvolena senátorkou za obvod č. 7 – Plzeň-město. Je autorkou řady odborných publikací a napsala také 18 beletristických knih. Žije v malé obci Štěnovice, je vdaná a má dvě dospělé děti.  

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee