Barion Pixel

Příběh Lubomíra Volného, poslance Parlamentu ČR:

Poslanec, který odmítl na půdě Poslanecké sněmovny nosit roušku a skončil kvůli tomu za speciálně zbudovaným plexisklem. Označovaný mimo jiné jako rebel, hrubián, extrémista. Proslul akcí „flákanec“. Politik, který jde ve sněmovně proti hlavnímu proudu vládnímu i opozičnímu. Hlavní tvář politického uskupení VOLNÝ blok, které se uchází o hlasy voličů v nadcházejících volbách do PSP ČR.

Lubomír Volný je bývalý profesionální basketbalista a původní profesí učitel tělocviku a technické výchovy. Před vstupem do politiky také podnikal. Kontroverzi vzbudily jeho nájemní domy v sociálně vyloučených lokalitách v Ostravě, Volný však své zapojení v tomto druhu podnikání netajil a veřejně jej objasnil.

V roce 2016 byl jako člen strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) zvolen do zastupitelstva Moravskoslezského kraje.  V roce 2017 za stejnou stranu kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny a byl zvolen poslancem. Po vnitrostranických neshodách v roce 2019 vystoupil z SPD s tím, že zakládá vlastní hnutí Jednotní – Alternativa pro patrioty. Volný zůstal poslancem a po propuknutí koronavirové krize budil pravidelně pozornost svou kritikou přístupu koaličních i opozičních politiků k otázkám spojených s Covid-19.

Od zimy 2021 je hlavní postavou politického uskupení VOLNÝ blok. Během lockdownů objížděl regiony a setkával se s občany, účastnill se také protivládních demonstrací. Jak Lubomír Volný vidí politickou situaci v zemi z pozice člověka, který je uvnitř sněmovny? Jaké si vybral spojence do nadcházejících voleb a proč? Kdo řídí jeho činy? Byla „akce flákanec“ z jeho strany promyšlený kalkul, nebo se všechno odehrálo shodou okolností? Žijeme podle něj stále ve svobodné zemi? Na tyto a další otázky odpovídá poslanec Lubomír Volný v našem videorozhovoru.

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link na stažení a sdílení tohoto videa pod podmínkou uvedení hyperlink odkazu na naše stránky v každém takovém příspěvku a jasném uvedení Nadačního fondu Svědomí národa jako autora, bez jakéhokoliv krácení a úprav původního videa.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť Vimeo

Odkaz do sítě Rumble