Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s onkologem MUDr. Jánem Lakotou, CSc.

Mladší věk pacientů s rakovinou, prudký průběh onemocnění a rezistence vůči podávané léčbě. Tři fenomény, se kterými se setkávají onkologové v posledních letech. „Dříve se chodily ptát děti na léčbu rodičů, teď se chodí ptát rodiče na léčbu svých dospělých dětí,“ komentuje v rozhovoru MUDr. Ján  Lakota.

Doktor Lakota je onkolog se čtyřicetiletou klinickou praxí. Za své odborné názory přišel v době covidové o čtyři zaměstnání.  S tak „bizarním“ chováním nádorů jako v posledních čtyřech letech se doposud nesetkal. Proč je „turborakovin“ najednou tolik? Je na místě zabývat se tím politicky nejvíce nepřijatelným vysvětlením? Ján Lakota to považuje za nutné a volá po kritickém zkoumání, diskuzi a datech.

V rozhovoru rozebíráme také byznysovou stránku léčby rakoviny a to, zda mají farmaceutické firmy nějakou skutečnou motivaci hledat účinné léky. Podívali jsme se i na stav revize dění z doby covidové na Slovensku. Dospěje k něčemu tamní vyšetřovací komise? Je u našich sousedů tráva odborné diskuze zelenější, nebo i zde vzkvétá spíše strkání hlav do písku a nálepkování odborné opozice?    

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: