Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Pokračování rozhovoru s prof. Ing. Petrem Drulákem, Ph.D.

Seznamy „nespolehlivých osob“, v dnešní době zvaných nejčastěji „dezinformátoři“, jsou opět v naší zemi realitou. Kdo je tvoří a proč lidé opět přicházejí o práci kvůli politickým nebo i jen odborným názorům?
„Současná nabíhající totalita nemá jedno mocenské centrum. Je to síť, která se koordinuje společným zájmem bezpečnostních struktur, politiků a byznysu. Jejich zájmem je systém zachovat, a tak se stane, že nejenže někdo nemá přístup do hlavních médií, ale ten stejný člověk pak může mít problémy třeba v bance nebo s justicí,“ popisuje politolog a bývalý diplomat Petr Drulák v pokračování našeho rozhovoru.

Odsouzení, dehonestace určitých lidí kvůli jejich názoru není dnes v naprosté většině případů nikomu nařizována. Lidé se k ní připojují spontánně ve snaze být zadobře se systémem. „Udavačství pro pocit, že jsem lepším občanem, když někoho nahlásím, to nemusí v této zemi nikdo nikoho učit. To je tady opravdu hluboce zakořeněné,“ komentuje Petr Drulák.
Jak se cítí po vyhraném soudním sporu s bývalým zaměstnavatelem, který mu dal výpověď kvůli politickým postojům? Co chápe průměrný čtenář dobrodružných románů, ale nepochopili to naši hlavní lovci ruských agentů? Co pro veřejnost chystá prof. Drulákem spoluzaložený spolek Svatopluk? Co potřebuje tento národ, má-li být zachráněn?

Rozhovor s prof. Drulákem má dvě části, první můžete zhlédnout na tomto odkazu.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: