Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Pokračování rozhovoru s lékařem MUDr. Šimonem Reichem

Chce se po nich, aby pracovali i 300 hodin měsíčně a mají zodpovědnost za vaše zdraví, potažmo životy. Lékař Šimon Reich v pokračování našeho rozhovoru popisuje krutou realitu českého zdravotnictví. „Vlezli byste do letadla, kdybyste věděli, že oba piloti a celý palubní personál posledního půl roku dělali 300 hodin měsíčně?,“ ptá se lékař Šimon Reich v pokračování našeho rozhovoru, kde rozebíráme mimo jiné kolaps českého zdravotnictví zevnitř.

Lékaře a zdravotníky častěji než zbytek populace potkává vyhoření, zneužívání drog, alkoholismus, rozpad vztahů. Proč se sami proti takovému systému nepostaví? Proč s ním nic nechce a v podstatě ani nemůže udělat ministerstvo zdravotnictví? Proč občané, kteří platí zdravotní daň pojmenovanou jako pojištění, za své peníze nedostanou péči?

V rozhovoru jsme se vrátili také k selhání zdravotnických institucí v posledních letech. „Wéháó fatálně selhala už na samém počátku pan_emie c_vidu. Je potřeba generální audit a ti, kdo mají alespoň nějakou moc, by ho měli požadovat. Teď máme podepisovat nějaké dohody týkající se dalších pan_emií? No to jsem zvědav, jak budou ty pan_emie vypadat,“ komentuje MUDr. Reich.

Probrali jsme i roli, kterou sehrála média coby mašiny na peníze, které vydělávají na šíření informací. A na příkladu jednoho levného léku také anatomii vyrábění lživých vědeckých důkazů, že nějaká léčba nefunguje, protože kdyby fungovala, nemohlo by se na trh dostat nové expe_imentální léčivo. Dozvíte se i o nově vznikajícím projektu českých a zahraničních vědců, lékařů a dalších odborníků s ambicí podpořit nezávislé vědecké zkoumání a obnovit kulturu odborné oponentury.

Rozhovor se Šimonem Reichem má dvě části, první z nich můžete zhlédnout na tomto odkazu.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: