Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s prof. Ing. Petrem Drulákem, Ph.D.

Politolog a bývalý diplomat Petr Drulák si v novém rozhovoru opět nebere servítky. V současné vládě podle něj jsou lidé, kteří jsou zavázáni svým západním sponzorům, a pak další, kteří si myslí, že je pro ně výhodné držet rusofobní linii, protože jejich „páníčci“ se o ně v případě problémů postarají. „Neměli by být tak optimističtí. Ať se podívají, jak se vede americkým spojencům, když Američané ztratí o nějaké území zájem,“ vzkazuje profesor Drulák. Připomíná, že to není pouze záležitost vlády, ale také celé jedné části společnosti, která upadla do rusofobního deliria a udělala si z rusofobie bytostné životní přesvědčení.

„Američané tady hrají hru, na kterou dost možná už nemají. Podceňují schopnost Ruska škodit a udělali všechno proto, aby posílili spojení obrovské vojenské moci Ruska s obrovskou ekonomickou mocí Číny,“ komentuje Petr Drulák, který dále glosuje, že ani nevíme, kdo nyní ve Spojených státech vládne, jen s určitostí víme, že to není Joe Biden. „Umím si představit, že pro některé choré mozky ve Washingtonu je rozšíření konfliktu z Ukrajiny o tisíc kilometrů na západ přijatelný směr vývoje. Ukrajina, Polsko, Slovensko, Česko, to pro ně není takový rozdíl,“ říká.

Rozhovor s prof. Drulákem má dvě části. Ve druhé se věnujeme domácímu honu na názorovou opozici systému a taktikám nové „měkké“ totality. Těšit se na ni můžete v příštím týdnu.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: