Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s lékařem MUDr. Šimonem Reichem

“Lékař je odborník na léčbu, ale na život je odborník pacient,” říká MUDr. Šimon Reich. Pochází z lékařské rodiny, je zastáncem klasické západní medicíny založené na důkazech a má rád fakta. V rozhovoru s ním se dozvíte, co lze čekat od medicíny a jaké jsou její limity. Co to ve skutečnosti znamená medicína založená na důkazech (Evidence Based Medicine) a kam vede slepé vzývání vědy a institucí jako je Světová zdravotnická organizace, americké či evropské lékové agentury a další.

“WHO se může mýlit a z historie víme, že se ona a další instituce šeredně mýlily,” uvádí Šimon Reich a v souvislosti s globálním medicínským šílenstvím, jehož jsme byli svědky, apeluje na diskuzi oproštěnou od emocí, dehonestace a útoků ad hominem.

“Chraň Bůh, abych měl problém s tím, že si někdo myslí, že se mýlím. Nikdo se nás ale doposud nezeptal, proč si myslíme to, co říkáme. Jen jsme dostávali nálepky a obvinění, že šíříme informace s cílem někomu ublížit,” rekapituluje stav odborné “debaty” v posledních letech. A, aniž by coby člověk židovského původu srovnával současnou zkušenost s historickou, upozorňuje na jisté podobnosti v nenápadném vytlačování jedné skupiny obyvatel na okraj společnosti ve jménu “dobra společnosti”.

Rozhovor se Šimonem Reichem má dvě části, v pokračování se v následujících týdnech můžete těšit na pohled zevnitř českého zdravotnictví, jehož limity jsou mnohem větší než limity možností současné medicíny.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: