Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Pokračování rozhovoru s Martinou Suchánkovou, zakladatelkou spolku Rozalio

Pokračujeme v rozhovoru s Martinou Suchánkovou, která se dvacet let zabývá očkováním, především z pohledu práv rodičů, kteří nechtějí slepě přijmout povinné vakcinační schéma. V něm je první dávka hexavakcíny nachystaná pro kojence v 9 týdnech věku. „Je opravdu náročné ustát hlavně tu komunikaci v ordinacích,“ říká Martina Suchánková, podle níž se stalo smutnou normou dehonestovat a nálepkovat každého, kdo se třeba jen zajímá a ptá se proč. Rodiče ale povzbuzuje v tom, že pokud po zralé úvaze nenechají svému dítěti dát všechny povinné vakcíny, systém jim sice znepříjemní život, ale nehrozí jim nic, co by se nedalo zvládnout.

Žádné vězení nebo odebírání dětí se nekoná. „Hlavně si zjišťujte informace a sami si zvažte výhody a rizika každé vakcíny. Bez toho uslyšíte jen to, že hexavakcína je skvělá, dejte ji co nejdříve, jinak vám to dítě umře,“ vyzývá Martina Suchánková.

V rozhovoru se dozvíte také příběh, jak se do českého zákona, podle nějž se odškodňuje poškození po očkování, dostalo slovo „zvláště“ závažné, které učinilo odškodnění pro občany de facto nevymahatelným. Je to jako příběh z Kroniky města Kocourkova, ale bohužel v jeho důsledku trpí lidé, kteří mají závažné zdravotní následky, a ono slovo se do zákona nejspíše nedostalo náhodou…

První část rozhovoru s Martinou Suchánkovou můžete zhlédnout na tomto odkazu.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: