Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s RNDr. Tomášem Fürstem, Ph.D.

Matematik a datový analytik Tomáš Fürst tráví letošní akademický rok na Floridě. Má čerstvé informace o tom, co se děje ve Spojených státech coby zemi, kde se vliv farmabyznysu na společnost zcela vymknul z rukou. A kterou se zbytek světa inspiruje například v řízení epidemií, navzdory tomu, že zdejší úřady zodpovědné za ochranu tzv. veřejného zdraví jsou dávno v podstatě jen prodlouženou rukou farmafirem. V rozhovoru doktor Fürst rozkrývá jak rozsah problému s farmabyznysem, tak jeho původ.

„Tady je všechno větší. Větší je ten rozsah průšvihu s farmafirmami, ale i ten odpor proti tomu. Takže Spojené státy jsou mnohem dál ve vyšetřování toho, co se dělo za covidu a jsou zde jasné kroky vedoucí ke stíhání zodpovědných osob,“ komentuje Tomáš Fürst a dodává, že podobné počiny, jako je vyšetřování Fauciho, který se kroutí, neví, zapomíná, ale musí vypovídat pod příshou, by rád viděl i v Česku. Dočkáme se jich? Nebo vše skončí, slovy Tomáše, roztřepenou mlhou?

Daty, informacemi a osvěžujícím nadhledem nabitý rozhovor má dvě části. Na pokračování se můžete těšit v následujících týdnech. A na Tomášův příspěvek „Komu chybí děti?“ už zítra 3. června v rámci semináře „Analýza proticovidových opatření“, který vám živě přineseme z půdy Poslanecké sněmovny.   

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: