Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s prof. MUDr. Janem Žaloudíkem, CSc.

„Nevědět je taky vědecká disciplína,“ říká v rozhovoru se sobě vlastním nadhledem onkolog a bývalý senátor Jan Žaloudík. Nevědění má podle něj čtyři fáze, přičemž v té poslední, „nechce se vědět“, se podle něj nyní důkladně bahníme. Týká se to pochopitelně i medicíny a přístupu lékařů k tomu, co se na globální úrovni odehrávalo před pár lety. Dá se to shrnout i vtipem: „Virus říká: udělejte mi reklamu a já nezklamu.“

Covid byl velký byznys. Je byznysem i léčba rakoviny? Co všechno platíme farmaceutickým firmám? Bude lidstvo někdy schopno vyléčit rakovinu? Jako bývalý senátor a bývalý dlouholetý ředitel prestižního onkologického pracoviště sleduje profesor Žaloudík se zájmem dění v medicíně i v politice. V rozhovoru coby stoický pozorovatel glosuje globální i domácí politickou scénu.  

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: