Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s režisérkou a herečkou Ivetou Duškovou – 1. část

Je herečkou, režisérkou, vede Divadlo Kampa, které nyní sídlí na Maninách. Fascinuje ji, jak některé fantastické příběhy napsané před 70 a více lety doslova obživly v dnešní realitě. „Dneska tu jsou ti šediví muži, kteří mají ty technologie, a kradou všem čas. To nejsou minuty, hodiny, oni kradou pozornost a náš život,“ říká Iveta Dušková.

 Jak spolu žijí a tvoří členové rodiny Duškovy, včetně otce Jaroslava? Je divadlo měšťácká záležitost, nebo spíše zavání maringotkou a kočováním? Jak se (ne)hrálo za doby c.vidové a jak se tato doba podepsala na dětských divácích? Co je pravdy na pohádkách? Co se stalo s láskou, když tolik pozornosti dostává nenávist a to, čemu věnujeme pozornost, ožívá a to, čemu ji nevěnujeme, mizí?

Rozhovor s Ivetou Duškovou má dvě části, na pokračování se můžete těšit za týden.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: