Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Příběh Karla Mrkvy

Pan Mrkva pracoval téměř celý život v gastronomii. Vloni v květnu se mu prudce zhoršil zdravotní stav. Z čilého šedesátníka, který stál celý den na nohou v hospodě a ve volném čase chodil po horách, se následkem těžkého neurologického postižení stal člověk, který stěží ujde kilometr a neobejde se bez pomoci rodiny. Jelikož nemůže pracovat a prognóza jeho stavu není příznivá, požádal na základě lékařských zpráv o plný invalidní důchod. Nedostal ho. Zatímco čeká na výsledek odvolání, nevychází mu finanční prostředky na pokrytí základních životních potřeb.

Karel Mrkva neví, co by dělal, nebýt rodiny. Příběhů, jako je ten jeho, nám do redakce chodí více. Některé mohou i nemusí souviset s očkováním proti covidu. Konkrétně u pana Mrkvy se podle vyjádření neuroložky Jaroslavy Chlupové problémy mohly střádat delší dobu a „tečka“ v tom mohla a nemusela sehrát svou roli. Co je podstatné je, jak se k podobným zdravotním problémům postaví stát. A to příběh pana Mrkvy dobře ilustruje.   

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: