Barion Pixel

DOKUMENTÁRNÍ SÉRIE REDAKCE NF SVĚDOMÍ NÁRODA

Díl 5.: Inflace vs. investice do zlata

„Inflace jen tak neskončí, protože to mimo jiné není ani cílem České národní banky,“ říká Darina Kocsisová v dalším díle seriálu Cesta svobody. Podle Dariny Kocsisové je samotná existence inflace a deklarovaný inflační cíl ČNB 2 % ročně v rozporu s tím, co o roli ČNB říká ústava. Nehledě k tomu, že se „vysněným“ 2 % rozhodně neblížíme a inflace je stále na dvouciferných číslech. Jak v takové situaci chránit své úspory, které inflace neúprosně ukusuje? Má vůbec smysl spořit? „Rozhodně potřebujeme mít rezervu, protože máme jistotu, že v budoucnu budeme mít výdaje, ale rozhodně nemáme jistotu, že budeme mít i příjmy,“ upozorňuje Darina Kocsisová. V pátem díle seriálu  se zamýšlíme nad investicemi do nemovitostí vs. investicemi do fondů a investicí do zlata.

Více o celé sérii se dozvíte na www.svedomi-naroda.cz/zlato

Uvažujete o tom, jak ochránit své úspory? Uvažujete o investici do zlata, které se v dějinách mnohokrát osvědčilo jako uchovatel hodnoty? Navštivte www.zlatadoba.cz a zaregistrujte se zdarma k nezávazné konzultaci se specialisty ze společnosti FireGold s. r. o., odborného partnera našeho seriálu Neuvěřitelná historie zlata: Cesta ke svobodě.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee