Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s MUDr. Lukášem Pollertem

Anesteziolog a bývalý olympionik Lukáš Pollert v novém upřímném rozhovoru mluví o lásce k životu, medicíně, poslání lékaře i o svém vztahu ke smrti. „Je těžké si přiznat, že jsme to přehnali,“ obrací se ve vzpomínce za dobou covidovou, kdy se ze strachu přistupovalo na nesmyslná opatření. Svou velkou roli sehrála média, díky jejich moci jsme tu měli „mediální“ virus mnohem dříve než prvního nakaženého člověka.

Sám Lukáš Pollert si i v době covidu užíval života a plnil své poslání anesteziologa, které miluje. Pro pacienty, které uspává, je posledním člověkem, kterého vidí před ztrátou vědomí, a on se jim snaží tyto chvíle zpříjemňovat. Rozumí jejich obavám o to, zda tady budou i po operaci. „Úplně je chápu. Já mám stejný pocit pokaždé, když nastupuju do letadla. Hrozně se bojím lítat. A přitom letadla lítají a moc nepadají a i ty operace jsou v drtivé většině případů v pořádku,“ komentuje.  

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: