Barion Pixel

DOKUMENTÁRNÍ SÉRIE REDAKCE NF SVĚDOMÍ NÁRODA

Díl 3.: Finanční gramotnost a zdraví

„Je ten, kdo má dluhy, možná i exekuce, zdravý a viry a bakterie se mu vyhýbají?,“ ptá se Darina Kocsisová v 3. dílu naší série Neuvěřitelná historie zlata: Cesta ke svobodě. Jak souvisí lidské zdraví s finanční gramotností? Podle definice nejmenované instituce je zdraví stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody, ovšem v praxi nevidíme, že by tato, nebo kterákoli jiná systémová instituce, opravdu stála o to, aby byl tento stav pro většinu populace realitou. Děti na besedách ve škole celkem běžně odpovídají, že pohody dosáhneme prášky proti depresi. Banky a další instituce benefitující z dluhu se tváří, že jsou to ony, kdo se postará o naše finanční zdraví.

Jaká je realita? Jaká je naše reálná finanční gramotnost a proč se jako společnost propadáme do čím dál větších dluhů? Tato témata otevíráme právě v 3. dílu seriálu a v dalších dílech se jim budeme věnovat do většího detailu. Více o celé sérii se dozvíte na www.svedomi-naroda.cz/zlato

Uvažujete o tom, jak ochránit své úspory? Uvažujete o investici do zlata, které se v dějinách mnohokrát osvědčilo jako uchovatel hodnoty? Navštivte www.zlatadoba.cz a zaregistrujte se zdarma k nezávazné konzultaci se specialisty ze společnosti FireGold s. r. o., odborného partnera našeho seriálu Neuvěřitelná historie zlata: Cesta ke svobodě.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee