Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Tři odborníci pokračují v analýze tragédie na FF UK

Tři odborníci, klinický psycholog Jaroslav Simon, bývalý kriminalista Emil Svátek a policista David Pejřil pokračují v analýze souvislostí měsíc staré tragické události na FF UK. Ve společnosti podle nich panuje citelné napětí a obzvláště pro mladé lidi může být těžké zorientovat se v životě, protože život se z velké části přesunul z reality do virtuální reality. „Děti ani nevědí, kdo je jejich skutečný kamarád,“ říká psycholog Jaroslav Simon, podle nějž je na tom dnešní mladá generace s psychickou odolností objektivně hůř než generace předchozí. „Problém s tím útočníkem musel začít už v rodině. Jak je možné, že rodiče nezachytili jeho problémy?,“ ptá se kriminalista Emil Svátek.

Policista David Pejřil z praxe potvrzuje, že napětí ve společnosti je a je třeba se s ním naučit vyrovnávat. A to včetně faktu, že pro média a politiky je mnohdy výhodné šířit a podporovat v lidech strach. Všichni tři pak přinášejí i svůj pohled na možná řešení, aby napětí ve společnosti dále nerostlo.

První část trojrozhovoru najdete na tomto odkazu.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: