Barion Pixel

příspěvek na semináři

Seminář v Senátu: Jana Zwyrtek Hamplová: Co by nám způsobilo přijetí pandemické úmluvy

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová ve svém příspěvku na semináři rozebírá rizika přijetí tzv. pandemické úmluvy, která by dala Světové zdravotnické organizaci pravomoce vydávat závazné pokyny pro řízení epidemií. Podle Jany Zwyrtek Hamplové nikdo neodpověděl na otázky, k čemu takovou úmluvu potřebujeme a dokonce i česká vláda a vedení EU se k návrhu úmluvy staví obezřetně. O to více zarážející je rozsáhlá propagace “neškodnosti” úmluvy v médiích.

Prezentace ke stažení:

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Co by nám způsobilo přijetí pandemické úmluvy

Upozornění: Autorská práva k prezentaci náleží výhradně autorovi prezentace. Prezentaci je možno využít k osobním vzdělávacím účelům. Šíření prezentace či jejích částí bez výslovného souhlasu autora je zakázáno, stejně jako jakékoli úpravy či narušení integrity prezentace.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová

Jana Zwyrtek Hamplová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Zkušenosti z práce na městském úřadě a komunální politiky ji dovedly ke specializaci ve správním právu pro veřejnou správu.
Ve své běžné praxi nejčastěji zastupuje obce a další subjekty veřejné správy proti státu. V posledních letech aktivně vystupovala proti nezákonným postupům vlády v souvislosti s epidemií covidu. Spolu s kolegy podnikala konkrétní právní kroky proti nezákonným opatřením a poskytovala a poskytuje informační podporu občanům zasaženým protiprávním jednáním.
Situace v zemi přiměla Janu Zwyrtek Hamplovou vrátit se po letech do politiky. V roce 2022 byla jako nezávislá kandidátka zvolena do Senátu za obvod č. 76 – Kroměříž.