Barion Pixel

příspěvek na semináři

Seminář v PSP ČR: senátorka Jana Zwyrtek Hamplová: Hlasité ticho

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová promluvila na semináři „Vakcinace proti onemocnění COVID-19 – současný pohled“ o svých zkušenostech advokátky, která spolu s dalšími kolegy podnikala právní kroky na obranu práv občanů a proti protiústavním nařízením vlády. Ve svém příspěvku hovoří i o nutnosti vyvodit zodpovědnost konkrétních osob za rozhodnutí, pro která neměly žádné relevantní podklady.

Vimeo

By loading the video, you agree to Vimeo’s privacy policy.
Learn more

Load video

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová

Jana Zwyrtek Hamplová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Zkušenosti z práce na městském úřadě a komunální politiky ji dovedly ke specializaci ve správním právu pro veřejnou správu.
Ve své běžné praxi nejčastěji zastupuje obce a další subjekty veřejné správy proti státu. V posledních letech aktivně vystupovala proti nezákonným postupům vlády v souvislosti s epidemií covidu. Spolu s kolegy podnikala konkrétní právní kroky proti nezákonným opatřením a poskytovala a poskytuje informační podporu občanům zasaženým protiprávním jednáním.
Situace v zemi přiměla Janu Zwyrtek Hamplovou vrátit se po letech do politiky. V roce 2022 byla jako nezávislá kandidátka zvolena do Senátu za obvod č. 76 – Kroměříž.