Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s Janou Yngland Hruškovou

„Politická korektnost zabila satiru,“ říká v rozhovoru zpěvačka, herečka a influencerka Jana Yngland Hrušková. Umělkyně charakteristická svými prořízlými ústy a nebraním si servítků tvrdí, že umělci globálně podlehli politické korektnosti a raději dělají nejapné primitivní vtipy, než aby šli od válu. „Chápu vás, že nechcete přijít o kariéru, ale rozčiluje mě, že nemáte koule se postavit za lidi a říct jim něco hezkého, když to potřebují. Ty lidi vás přeci živí,“ vzkazuje svým kolegům z branže.

Kdo je Jana Yngland Hrušková

Česká herečka, zpěvačka, moderátorka a aktivistka, streamerka a influencerka. Do rybníčku českého šoubyznysu vplula v 80. letech, kdy pravidelně vystupovala a zpívala v různých pořadech. Nejznámější z nich byl pořad MEMENTO, v němž zpívala s Petrem Novákem. Účinkovala také s jazzovým kvartetem Jazz Fragment Praha, vydala desku, natočila několik videoklipů a vystupovala v televizi i rozhlase. V roce 1989 se vdala do Norska a později žila v Německu. V roce 2013 se vrátila do České republiky. Její názory na ilegální migraci a další témata se nesetkaly s pochopením v médiích a kulturních institucích hlavního proudu. Hrušková založila několik kanálů na sociálních sítích, kde publikuje videa a dělá živé přenosy. Kromě toho vyučuje zpěv, věnuje se loutkovému divadlu, jezdí hrát představení pro děti a vystupuje v domovech seniorů. Žije v České Skalici.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: