Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s MUDr. Radanem Gocalem

Chtějí se lidé uzdravovat? „Moje zkušenost je taková, že mnozí ne,“ říká v našem novém rozhovoru lékař, internista MUDr. Radan Gocal a dodává tak další střípek do mozaiky debaty rozvířené po nedávném výroku herce Jaroslava Duška o rakovině. S doktorem Gocalem, který vyznává celostní přístup k léčbě, jsme si povídali o tom, proč se lidé (ne)uzdravují, kde leží zodpovědnost lékařova a kde ta pacientova. Může si lékař dovolit říct pacientovi, jak dlouho bude ještě žít? Řeč byla i o tom, jak může celostní medicína doplnit klasickou a proč by podle Radana Gocala bylo záhodno, aby se tak dělo co nejčastěji.

Kdo je MUDr. Radan Gocal

Lékař, internista. Zastává celostní přístup ke zdraví. Dvacet let působil v prostředí nemocnic, byl i ředitelem nemocnice v Novém Jičíně. V současné době provozuje celostní lékařskou praxi ve Frenštátu pod Radhoštěm a snaží se o spojení klasické i přírodní medicíny. Je zastáncem přesvědčení, že své životy, své zdraví i kvalitu a délku života můžeme významně ovlivnit. Za zásadní principy považuje stravu, detoxikaci, imunitu, správný pohyb, psychiku a energii.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee

Přepis rozhovoru: