Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s občanským aktivistou Jiřím Havlem

„Nejdříve jsem si říkal, že to nějak dopadne, ale pak mi došlo, že když se nezvedneme a nezačneme něco dělat, tak to nedopadne dobře,“ vzpomíná občanský aktivista a jeden z organizátorů demonstrace plánované na 3.9. v Praze Jiří Havel na dobu před dvěma lety, kdy poprvé pocítil potřebu vystoupit z komfortní zóny a dát prostor veřejnému vyjádření nespokojenosti s kroky vlády. Tehdy ho zvedla ze židle nesmyslná vládní opatření proti epidemii a ohýbání práva. Nyní podle něj stojíme na křižovatce a můžeme buď pokračovat cestou destrukce, nebo se můžeme vydat cestou svobodného vývoje a získat alespoň částečnou nezávislost a hájit národní zájmy. „Ta demonstrace 3. září je hlavně pro obyčejné mámy, táty, babičky, dědečky. Pro lidi, kteří sedí doma u svých obrazovek, chodí do práce, starají se o rodiny a kteří si uvědomují, že když něco neuděláme, náš svět se změní a dojde k velkému poškození,“ říká Havel.

Kdo je Jiří Havel

Občanský aktivista, podnikatel, otec. Spoluorganizátor demonstrace plánované na 3. 9. 2022 na Václavském náměstí v Praze. Veřejně aktivní začal být v době před dvěma lety, kdy pocítil potřebu poukázat na opatření vlády, která porušovala práva občanů. Od té doby se angažuje v řadě občanských iniciativ a projektů. Aktuálně si klade za cíl dostat na plánované nejbližší demonstrace co nejvíce lidí, kteří jsou nespokojení se situací v zemi. V dlouhodobém horizontu chce spolu s lidmi podobného smýšlení změnit politický kurz nastolený současnou vládou, která podle něj jedná v rozporu se zájmy českých občanů a vede naši zemi zcela do područí globálních struktur, jež se snaží ovládat naše životy.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee