Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s Milošem Knorem, stand-up komikem a “kandidátem na kandidáta”

„Jsem komik a chci, aby všechny moje novoroční projevy a podobně byly pozitivní, to určitě. Ale že bych si na prvního ledna chystal zábavné vystoupení, to nechystám. Budu to brát solidně,“ tvrdí známý stand-up komik Miloš Knor, který se uchází o prezidentskou kandidaturu. A představuje rovnou i svou vizi, směr, který by chtěl v úřadu razit a motivovat k němu současné i budoucí vlády: „Vlády by se měly snažit vytvořit optimální podmínky pro to, aby se každý z nás o sebe mohl postarat sám. Lidem, kteří se octnou v úzkých, stát rád pomůže, ale naučit lidi se o sebe postarat je podle mě dobrá věc. … Až vyrostou generace, které se budou umět o sebe postarat, budou mít lepší pocit než máme my teď. Protože my jsme pořád tak nějak podivně naštvaní, že stát nám něco udělal. … Byl bych rád, kdyby všichni ti, kdo chodí do práce, tedy ti, kdo to tady platí, cítili, že jsou pro stát hodnotní, že ten stát je má rád a že ví, že jsou to oni, kdo platí ten sociální systém.“

„Během covidu jsem nějak nabyl dojmu, že už nikdy nebudu moci vystupovat. A chyběli mi lidi. Kromě toho mě trápí taková ta všeobecná netečnost k tomu, jak je to všechno na pytel,“ říká Knor o začátku své dráhy „kandidáta na kandidáta“. Zajímavé je podle něj to, že většina lidí, se kterými mluví, je nespokojená se správou věcí veřejných v zemi a přeje si změnu, ale byli by nejradši, kdyby tu změnu udělali ti, kdo jsou „tam nahoře“ už třicet let a se kterými jsou sami nespokojení.

Nedůvěra ve stát

Nedůvěra ve stát, která u nás v současnosti panuje, je podle Miloše Knora značná. Demonstruje to na postupech vlád v době epidemie covidu a na informacích šířených vládou vybranými odborníky směrem k veřejnosti. „Zatímco Miloš Knor, fašistický dezinformátor, měl ve všech ‚dezinformacích‘ pravdu, ti vládní odborníci měli ve všem lež… Postupně se to ukázalo. A já jsem pořád dezinformátor a oni jsou pořád odborníci. A lidi to vidí. Oni si možná pak někde za zavřenými dveřmi řeknou ‚děláme to dobře‘. Já bych chtěl být prezidentem, který jim řekne ‚neděláte to dobře‘. Já jsem tady prezident za ty lidi,“ říká možný prezidentský kandidát s tím, že se nabízí, že lidu dohlédne na dodržování základního ústavního principu moci vycházející z lidu.

Kdo je Miloš Knor

Miloš (Miloslav) Knor pochází z Českých Budějovic. Jako komik debutoval až ve svých 40 letech v pořadu „Na stojáka“ televize HBO. Do té doby se živil rozvozem nealkoholických nápojů v Rakousku. Od roku 2008 pravidelně vystupuje v televizních pořadech, v divadelních představeních v čele s jeho vlastní „OneKnorShow“ a jako moderátor komerčních akcí. Nucená pauza vyvolaná vládními protiepediemickými opatřeními ho přiměla otevřeně se angažovat ve veřejném dění. Dával jasně najevo nesouhlas s kroky a opatřeními vlády a nakonec v říjnu 2021 oznámil, že hodlá kandidovat na prezidenta. V současné době sbírá pro svou kandidaturu podpisy. Miloš Knor je otcem celkem čtyř dětí. Z prvního manželství má dospělého syna a dceru, s druhou manželkou mají malou dceru a novorozeného syna.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee