Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s nezávislým lektorem a publicistou Radovanem
Dluhým-Smithem o mocenských hrách, cenzuře, omezování svobody

„Jen ty vlády, které něco skrývají a manipulují veřejností, musí dohlížet na to, co nosí občan v hlavě,“ říká pedagog, environmentalista, publicista Radovan Dluhý-Smith v rozhovoru o cenzuře, omezování svobody, mocenských hrách, současné společenské a geopolitické situaci. Sám nedávno kvůli článkům na svých webových stránkách a příspěvkům na sociálních sítích přišel o práci lektora v Justiční akademii.

Radovan Dluhý-Smith se dlouhodobě snaží o podporu kritického myšlení a na svých webových stránkách se dle svých vlastních slov snaží o věcnou analýzu založenou na odborných studiích a prezentaci ověřených faktů bez vedlejších zájmů. Ke kritickému myšlení byl sám veden, když v 90. letech studoval v USA. Dnes k němu nabádá své studenty, kterým přednáší obor rozvojová a environmentální studia na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Konec v Justiční akademii

„V Justiční akademii jsem působil mnoho let. Nejdříve jako projektový manažer, potom jako lektor vzdělávání soudců a soudního personálu. Byli se mnou spokojení, dostával jsem skvělé hodnocení kurzů. Minulý měsíc mi najednou od nich přišel e-mail, že se mnou ukončují spolupráci. Z důvodu obsahu mých webových stránek a mých příspěvků na Facebooku,“ komentuje Dluhý-Smith nepříjemnou situaci, která ho potkala. S tím, že si stojí za informacemi, které zveřejňuje, a jejich zdroji, což jsou převážně vědecké studie a zahraniční mainstreamová média.

Workshop o transhumanismu a ovlivňování počasí

Radovan Dluhý Smith aktuálně pořádá v Divadle kámen ve

STŘEDU 5. ŘÍJNA 2022 V 19:00

WORKSHOP V DIVADLE KÁMEN S RADOVANEM DLUHÝM SMITHEM O TRANSHUMANISMU A KLIMATICKÉM CHAOSU

https://fb.me/e/21ryQPnN4

Geopolitická, situace, cenzura, mocenské hry

V rozhovoru se dotýkáme několika oblastí zájmu, kterými se Radovan Dluhý-Smith dlouhodobě zabývá. Geopolitické situace, cenzury a filtrování „vhodných a nevhodných“ informací v zájmu těch, kdo vlastní média a s nimi propojené korporace. Také životního prostředí a výzkumů ovlivňování počasí, jimž se Dluhý-Smith věnuje již řadu let.

Kdo je Radovan Dluhý-Smith

Radovan Dluhý-Smith se narodil na Moravě. Začátkem 90. let se přestěhoval do Spojených států amerických, kde získal vysokoškolské vzdělání. Koordinoval rozvojové projekty v Ekvádoru a Mexiku. Byl konzultantem OSN ve Vídni. V Justiční akademii vedl projekt zefektivnění české justice. Aktuálně již 14. rokem přednáší na katedře rozvojových a environmentálních studií Univerzity Palackého v Olomouci. Pravidelně publikuje na svých webových stránkách i v českých médiích. Organizuje přednášky a veřejné debaty o aktuálním dění u nás i ve světě, účastní se řady konferencí a dalších veřejných přednáškových akcí. ‍

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z úložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na video na Odysee