Barion Pixel

příspěvek na konferenci

Covidkon II: JUDr. Tomáš Nielsen: Úvodní slovo garanta právní sekce, přednáška Právo ve školách aneb i ředitelé mají právo dodržovat zákon

Advokát a zakladatel institutu Pro Libertate JUDr. Tomáš Nielsen hovoří v úvodu k právní a společenské sekci na konferenci Covidkon II o porušování zákonů a obtížné vymahatelnosti práva v souvislosti s protiepidemickými opatřeními. Tyto skutečnosti se v nemalé míře týkaly škol, vzdělávání a obecně i životů dětí. Ve své navazující přednášce JUDr. Nielsen připomíná práva a povinnosti vyplývající ze zákonů, které hájí zájem dítěte. Řada opatření přijatých v době epidemie covidu byla s těmito zákony v rozporu, nicméně soudy je zatím omlouvají “vyšším zájmem”.

Prezentace ke stažení:

JUDr. Tomáš Nielsen: Právo ve školách aneb i ředitelé mají právo dodržovat zákon

Upozornění: Autorská práva k prezentaci náleží výhradně autorovi prezentace. Prezentaci je možno využít k osobním vzdělávacím účelům. Šíření prezentace či jejích částí bez výslovného souhlasu autora je zakázáno, stejně jako jakékoli úpravy či narušení integrity prezentace.

JUDr. Tomáš Nielsen:

V advokacii působí od roku 2006. Předtím působil jako šéfredaktor časopisu Technologies & Prosperity a ředitel rozvoje TUESDAY Business Network.

Ve své praxi se dlouhodobě věnuje internetovému a mediálnímu právu, včetně ochrany osobnosti, soukromí a osobních údajů. Přednášel na Právnické fakultě UK a na ČVUT. Je také držitelem ocenění Právník roku v oblasti IT za rok 2018 a je autorem řady publikací. Od března 2020 se věnuje problematice ochrany základních práv a svobod a principů demokratického právního státu v souvislosti s kroky vlády a dalších orgánů ČR při řešení koronavirové krize. Je zakládajícím členem ProLibertate – Institutu práva a občanských svobod.

 

Foto: Petr Pechman