Barion Pixel

úvodní slovo čestného hosta

Covidkon II: prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc.: Úvodní slovo
čestného hosta

Imunolog, vakcinolog a farmakolog prof. RNDr. Jaroslav Turnánek, DSc. byl čestným hostem konference Covidkon II: Dopady covidu očima pedagogů, psychologů a právníků. Odborný garant imunologické sekce první konference Covidkon se ve svém proslovu postavil proti nástupu cenzury coby způsobu indoktrinace a ovládnutí myšlení lidí a pohřbení jakékoli demokracie.

prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc.:

Jaroslav Turánek vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor biochemie, v roce 1982 zde získal titul RNDr. Po absolutoriu strávil několik let ve výzkumných ústavech Akademie věd, kde se věnoval enzymologii a získal titul CSc. Více než třicet let pracoval postupně jako vedoucí několika laboratoří a oddělení ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství, kde se věnoval praktickému výzkumu rekombinantních vakcín, molekulárních adjuvans, nanosystémů pro cílení protinádorových a antimikrobiálních léčiv.

Působí jako vysokoškolský pedagog a vědecký pracovník na ICRC, na Lékařské fakultě University Palackého v Olomouci, na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové a na Fakultě chemie VUT Brno. V posledních dvaceti letech zorganizoval dvanáct odborných mezinárodních konferencí zaměřených na oblasti imunologie, nanotechnologie, farmakologie a vakcinologie. Aktuálně je vedoucím výzkumu a vývoje v soukromé společnosti C2P NEXARS. Je autorem nebo spoluautorem více než stovky odborných publikací a autorem nebo spoluautorem několika patentovaných technologií v oblasti farmakologie.

 

Foto: Petr Pechman