Barion Pixel

úvodní slovo senátorky

Covidkon II: MUDr. Jitka Chalánková: Úvodní slovo senátorky

Senátorka MUDr. Jitka Chalánková, která poskytla konferenci záštitu, hovoří v úvodu konference Covidkon II o svých zkušenostech z posledních dvou let. Jako politička aktivně požadovala po ministerstvu zdravotnictví zdůvodění rozhodnutí o plošném testování ve školách a dalších. Ve svém volebním okrsku oslovila dopisem zřizovatele i ředitele škol, aby je informovala, že jsou povinni dodržovat zákon. O tom, že pro plošné testování a nošení respirátorů neexistují zákonné důvody informovala dokonce i rodiče před školou, do které chodí její vnučka. Dopady posledních dvou let na děti jsou podle ní hrozné a debata pedagogů a psychologů přináší potřebné informace pro další kroky. Senátorka Chalánková kritizuje také cenzuru, která jí dle jejích vlastních slov vadí ze všeho nejvíce.

MUDr. Jitka Chalánková:

Nezávislá senátorka za obvod č. 62 – Prostějov, v letech 2010 až 2017 poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2004–2014 zastupitelka Olomouckého kraje.

Po gymnáziu absolvovala Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiu působila v nemocnici v Prostějově, kde získala atestaci v oboru dětské lékařství. Jako dětská lékařka pracovala do roku 1995, v současnosti v daném oboru pracuje na částečný úvazek. Je také společnicí nestátního zdravotnického zařízení, které se zabývá lékařskou diagnostikou.

 

Foto: Petr Pechman