Barion Pixel

příspěvek na konferenci

Covidkon II: Mgr. Ivan Semecký: Dopad systémových opatření

Příspěvek pedagoga a bývalého ředitele Waldorfské základní a střední školy Semily na konferenci Covidkon II. Obsažená témata: školní dítě v rukách hasičů; rodič na okraji zájmu; škola jako testovací centrum; ředitel v roli dozorce; vzdělávání na vedlejší koleji; restrikce, sankce, diskriminace a strach ve škole; nepřemýšlejte, už jsme za vás všechno vymysleli; online život; příležitost pro změnu aneb blýská se na lepší časy.

Prezentace ke stažení:

Mgr. Ivan Semecký: Dopad systémových opatření

Upozornění: Autorská práva k prezentaci náleží výhradně autorovi prezentace. Prezentaci je možno využít k osobním vzdělávacím účelům. Šíření prezentace či jejích částí bez výslovného souhlasu autora je zakázáno, stejně jako jakékoli úpravy či narušení integrity prezentace.

Mgr. Ivan Semecký:

Většinu života prožil v Nymburce, ale s nejmladším synem a manželkou ho vítr před pár lety zavál do Semil, aby tam absolvoval waldorfskou základní školu. Od 16 let se intenzivně zajímá o pedagogiku, kterou i vystudoval. Přesněji sociální pedagogiku – obor vychovatelství. Téměř 10 let pracoval jako ředitel velké organizace poskytující sociální služby dospělým lidem s mentálním postižením a podílel se na transformaci sociálních služeb do služeb komunitních. Potom přišla výzva ze školství a pět let byl ředitelem Waldorfské základní a střední školy v Semilech. Momentálně se podílí na fungování komunitní školy na Malé Skále, kterou založili společně s rodiči a učiteli. Také se podílí na vzniku soukromé základní školy.
 

Foto: Petr Pechman