Barion Pixel

PŘÍSPĚVEK NA KONFERENCI

CoronaDuel 2022: RNDr. Jiří Šinkora: Má vláda okamžitě zrušit veškerou diskriminaci neočkovaných a nechat občany normálně žít?

Imunolog RNDr. Jiří Šinkora, Ph.D. hovoří na konferenci CoronaDuel o tom, zda existují vědecké důkazy pro to, že plošná vakcinace současnými mRNA vakcínami a tlak na občany, aby se nechali očkovat, dávají nějaký smysl v řešení epidemie respiračního onemocnění vstupujícího do organismu přes sliznice.

RNDr. Jiří Šinkora, Ph.D.:

Imunolog se specializací na časný vývoj imunitního systému, interakce bezmikrobních experimentálních modelů s baktériemi a viry, modely lidských autoimunitních onemocnění, slizniční imunitu.

Po gymnáziu vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor biofyzika. V roce 1997 získal doktorát (PhD.) v oboru imunologie na Mikrobiologickém ústavu Akdemie věd, v dizertační práci se věnoval oblasti vývoje imunity prasat před narozením a krátce po narození.
Výzkumná činnost: v letech 1988 až 2002 – oddělení gnotobiologie v Novém Hrádku, Mikrobiologický ústav Akademie věd.
Významné zahraniční stáže: ID-DLO, Lelystad (Holandsko), výzkum slizničních vackín proti prasečímu viru Aujeszkého (1996, 6 měsíců). Iowa Univeristy, USA (1998, 6 něsíců), výzkum časného vývoje thymu (brzlíku) a repertoáru B buně (protilátek).
Od roku 2003 aplikační specialista v oboru průtokové cytometrie ve společnostech Dakocytomation (2003 – 2007) a Becton Dickinson (2007 – dnes).

Foto: Petr Pechman