Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s doc. Ing. Miroslavem Ševčíkem o účtu za epidemii, prosazování mocenských zájmů a agendách EU

“Opatření proti epidemii byla neadekvátní, nelogická, scestná, až idiotská a účet za to je velmi vysoký,” říká ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty VŠE doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc. o ekonomických dopadech covidu. Farmaceutické firmy podle něj prosazují své zájmy prostřednictvím nejvyššího politického establishmentu. A je třeba si mimo jiné uvědomit, že stejné podílové fondy, které křížově vlastní farmaceutický průmysl, vlastní i 90 % médií.

“Naprostou většinu vlastnictví mají, křížovým vlastnictvím, podílové fondy jako je Vanguard, BlackRock a State Street a konečnými uživateli toho bohatství jsou nadace, které se schovávají za dobročinnost – nadace Gatesových, Clintonových a George Sorose,” shrnuje Ševčík. Upřímností nešetří ani směrem k Evropské unii a koncepcím typu Green Dealu. Ten označuje za fantasmagorickou, utopickou, sociálně-inženýrskou koncepci. “Green Deal je způsob, jak ožebračit běžného občana a sociálně slabší skupiny pod rouškou boje proti klimatickým změnám. Je to boj zájmových skupin na přerozdělování veřejných prostředků. Mimo jiné také likviduje konkurenceschopnost EU. Přitom je zaměřený na likvidaci něčeho, na čem se globálně podílíme z 8 %,” říká.

Miroslav Ševčík pochází z Otrokovic, se kterými je dodnes spojeno jeho podnikání. Řídí zde úspěšnou firmu, již postavil Tomáš Baťa. Působí i ve vedení dalších firem. Svou profesní dráhu chtěl původně zahájit studiem na Fakultě tělesné výchovy a sportu, což nevyšlo kvůli zdravotní indispozici během přijímaček. Nastoupil tedy ke studiu ekonomie na Vysoké škole ekonomické a této univerzitě zůstal věrný dodnes. V průběhu let zde zastával pozice asistenta, odborného asistenta, prorektora, děkana Národohospodářské fakulty. V současnosti působí v pozici proděkana NF.   

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť Odysee