Barion Pixel

PŘÍSPĚVEK NA KONFERENCI

Markéta Dobiášová: Role médií v krizových situacích

Markéta Dobiášová v příspěvku “Role médií v kritických situacích” hovoří o své zkušenosti z redakcí mainstreamových médií v době epidemie c-19, o úpadku principů vyvážené žurnalistiky a o svém rozhodnutí opustit mainstream.

Markéta Dobiášová je česká investigativní novinářka, reportérka, moderátorka a dramaturgyně. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2003 působila v České televizi jako investigativní reportérka pořadu Reportéři ČT a od března do června 2015 uváděla pořad 168 hodin. Od března 2020 do začátku září 2020 působila na televizní stanici CNN Prima News, kde měla na starosti vedení investigativního týmu. Z CNN Prima News odešla do Seznam Zpráv (listopad 2020 až srpen 2021) a následně do Reflexu. Zde se věnovala kauzám kolem vydávání protipandemických opatření ministerstva zdravotnictví.

english version

Covidkon: Markéta Dobiášová: The role of the media in crisis situations (in Czech with simultaneous interpretation into English)

In her presentation at the 1st Czecho-Slovak Covid-19 Conference Markéta Dobiášová talks about her experience in mainstream media during the c-19 epidemic, the decline of the principles of balanced journalism and her decision to leave the mainstream media.