Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor prof. RNDr. Jaroslavem Turánkem, DSc. o nových poznatcích ohledně nejznámějšího viru světa

„Pod tíhou faktů, které se objevují, a vedlejších účinků u těch vakcinovaných, se ukazuje, že to, co jsem říkal a co říkají mnozí další kolegové, je realita,“ říká prof. RNDr. Jaroslav Turánek s odkazem na svá dřívější upozornění na nevyjasněné otázky mRNA technologie vakcín. Přístup vědců s jiným než silně provakcinačním názorem do médií a veřejných debat je stále omezený, ale určitý zájem slyšet i pohled „z druhé strany“ už podle Turánka ve světě i u nás je. Profesor Turánek se zabývá vývojem vakcín, zná do detailu výrobní technologie a prováděl se svým týmem vlastní analýzy vakcín. V rozhovoru reaguje i na otázky týkající se obsahu aktuálně používaných vakcín proti covidu a na nejrůznější informace o obsahu vakcín, které se objevují na internetu.

S Jaroslavem Turánkem jsme si povídali také o společenském rozměru koronavirové krize. „Média, když chvíli nemají ten koronavirus, tak jsou úplně hysterická a jako by ztratila smysl svého života,“ komentuje profesor Turánek s tím, že mediální epidemie strachu zasáhla i lidi v jeho blízkém okolí. „Měli pozitivní výsledek testu a úplně vynervovaní mi volali, že umřou,“ říká.

Jaroslav Turánek vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor biochemie. Svůj vědecký život zasvětil farmakologii, vakcinologii a imunologii.  Působil v několika výzkumných ústavech Akademie věd a ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství. V současnosti je vedoucím výzkumu a vývoje v soukromé společnosti C2P NEXARS. Vyučuje na několika fakultách Masarykovy a Karlovy univerzity. V posledních dvaceti letech zorganizoval dvanáct odborných konferencí, aktuálně připravuje 1. Československou konferenci covid-19, kde je odborným garantem imunologické sekce. Ve volném čase se věnuje lukostřelbě, pěší turistice, ochraně přírody a studiu historie a kosmologie. V důchodovém věku, na který se pomalu chystá, si chce vedle svých koníčků naplno užívat také roli prarodiče.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť Vimeo