Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s policistou nprap. PhDr. Davidem Pejřilem

„Jsou tu nějaké dávky, je jich hodně a musí se do někoho napíchat. Nejsnadnější kořist jsou bezpečnostní složky, státní zaměstnanci,“ říká policista nprap. PhDr. David Pejřil, jeden z úvodních signatářů Deklarace IZS. Řady policistů, hasičů, zdravotníků, kteří nesouhlasí s povinným očkováním a jsou ochotni k odporu, se každý den rozrůstají, s čímž stát podle Pejřila nejspíše nepočítal. „Všichni lidé by si měli uvědomit, že jestli ta vyhláška projde přes nás, bezpečnostní a záchranné složky, tak může velmi rychle nastat scénář plošného povinného očkování všech, včetně malých dětí, konstatuje v rozhovoru o odvaze vystoupit řady, tlaku v bezpečnostních sborech, morální integritě a souvisejících tématech. 

Služba u policie se podle Pejřilových zkušeností v posledních dvou letech hodně změnila a on sám se diví, jak se za tak krátkou dobu dokázala společnost převrátit naruby. Zkoušena není jen individuální psychická odolnost neočkovaných policistů, ale i morální integrita každého příslušníka. „Když jsem jako policista nastupoval, podepisoval jsem služební slib. Tím jsem se zavázal, že v případě potřeby budu chránit zájmy České republiky i s nasazením vlastního života. Já to beru tak, že chráním především zájmy občanů ČR. Nechráním zájmy nějakých nástrojů totalitních režimů, totalitních praktik, nechráním protiprávní diktátorské zákony,“ komentuje Pejřil.

Stupňující se tlak na neočkované členy integrovaného záchranného systému a ozbrojených sil ČR a vládou v demisi vydaná vyhláška o povinném očkování určitých profesí a složek státu vyústily v Deklaraci IZS. Tu k polovině ledna podepsalo více než 6000 členů IZS a ozbrojených sil a dalších více než 20 000 podporovatelů. Cílem deklarace je dosáhnout zrušení vyhlášky o povinném očkování, zrušit diskriminaci neočkovaných a překonat dosavadní monopolní narativ státu o tom, že plošné očkování je jediným a nejlepším řešením epidemie covidu.

David Pejřil se stal policistou, protože rád pomáhá lidem a od malička měl tendence ochraňovat slabší. Baví ho chránit zákon a bojovat proti zlu, proti trestné činnosti. Po úvodním policejním kurzu nastoupil na obvodní oddělení policie v Ústí nad Labem, kde působil čtyři roky. Pak se mu splnil sen v podobě možnosti přidat se k útvaru speciální pořádkové jednotky, tzv. těžkooděncům. U útvaru působí dodnes, tedy již téměř devět let. V současné pro neočkované policisty nelehké době si váží všech velitelů a nadřízených, kteří si dokázali navzdory tlaku shora zachovat lidský přístup a zdravý rozum.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť YouTube