Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s lékařem MUDr. Miroslavem Havrdou, mluvčím Paralelní lékařské komory

“Velice rádi mezi sebou přivítáme naše názorové oponenty, aby nám vysvětlili ty medicínské nesmysly, které šíří,” říká MUDr. Miroslav Havrda, lékař, podiatr a jeden z mluvčích Paralelní lékařské komory. PLK je nezávislá platforma lékařů, kteří nesouhlasí s názory, jež ve veřejném prostoru prezentuje vedení České lékařské komory. Cílem platformy je vrátit do medicíny diskuzi, která aktuálně chybí. Vedení ČLK zatím diskuzi nepřipustilo, a tak se lékaři v chladném počasí scházejí venku před Lékařským domem.

„Nechceme povinné očkování, nechceme očkovat zdravé děti a nechceme diskriminovat normální zdravé lidi,“ shrnuje Miroslav Havrda tři základní požadavky. Na nich se shodují členové Paralelní lékařské komory a jsou i základem Deklarace lékařů k nátlaku na očkování. Podepsaly ji zatím dva tisíce lékařů.  Co vše je kvůli covidu v medicíně jinak, než má být? Jakou roli hraje strach ve formování názorů i zvládání nemoci? Proč je třeba se vymezit proti plošnému očkování? To vše jsme s Miroslavem Havrdou probrali v našem rozhovoru.

Miroslav Havrda se narodil v Hradci Králové, kde také vyrůstal a absolvoval všechny stupně vzdělání, včetně Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Ke studiu medicíny ho jako dítě motivoval seriál Nemocnice na kraji města. Po absolutoriu působil ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové a získal zde atestaci z neurologie. Brzy po revoluci založil privátní praxi, věnoval se neurologii a sportovnímu lékařství. Jako lékař se staral o vrcholové tenisty typu André Agassiho, národní tým stolních tenistů a prvoligové fotbalisty a volejbalistky. V roce 1994 se začal zabývat do té doby v ČR neznámým oborem podiatrie, jemuž se věnuje dodnes. V Hradci Králové provozuje podiatrickou kliniku. Je politicky aktivní, aktuálně zastává pozici místopředsedy strany Svobodných. S manželkou Helenou mají tři syny.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť Vimeo