Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Rozhovor s Mgr. Janou Zwyrtek Hamplovou, advokátkou, právničkou roku 2019

„Jestli jsem vám před čtyřmi měsíci řekla, že se ohýbá právo, tak teď je v některých ohledech už úplně zlomené,“ říká advokátka a právnička roku 2019 v novém rozhovoru o aktuálních právních a společenských otázkách. Z ústavy máme podle ní trhací kalendář, Listina základních práv a svobod jakoby neexistovala. To vše je podle ní možné jen proto, že to občané připustí.

Nacházíme se v situaci, kdy jsou občané omezováni na svých právech a nuceni k dobrovolnému očkování. „Dělení lidí na očkované a neočkované nemá žádné opodstatnění a ten obrovský tlak na to, abychom všichni byli očkovaní, budí značnou nedůvěru. Spolu s tím, co se ukázalo, že může a nemůže přinést vakcína a s tím, kdo nám to, že se máme nechat naočkovat, říká. Je to takový triumvirát nedůvěry,“ komentuje Jana Zwyrtek Hamplová. Jak ona a její kolegové právníci bojují proti destrukci práva? Máme si zvykat na nové nešvary, ze kterých se pomalu stala norma? Co si myslí o současném stavu společnosti? Jak se dívá na opatření a omezení, která dopadají na naše děti? Jak by bylo podle ní třeba, aby se zachovala nastupující vláda?   

Jana Zwyrtek Hamplová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Patří k první generaci polistopadových právníků, kteří měli přístup k výkladu práva bez ideologického balastu minulého režimu. Zkušenosti z práce na městském úřadě a komunální politiky ji dovedly ke specializaci ve správním právu pro veřejnou správu. Ve své běžné praxi nejčastěji zastupuje obce a další subjekty veřejné správy proti státu. V posledním více než roce aktivně vystupuje proti nezákonným postupům vlády v souvislosti s epidemií covidu. Spolu s kolegy podnikají konkrétní právní kroky proti nezákonným opatřením a poskytují informační podporu občanům zasaženým protiprávním jednáním zaměstnavatelů, škol a dalších subjektů. 

 

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť NasTub