Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Příběh Libora Vondráčka, právníka a předsedy Svobodných:

„Svoboda není černobílá, ale na škále od bílé svobody k černé totalitě jsme za posledních dvacet let urazili takový kus, že se ta nesvoboda minimálně zdvojnásobila,“ říká právník a předseda Svobodných Libor Vondráček. Neodkazuje přitom jen na zneužívání moci státem v posledním roce a půl, ale obecně na stav, kdy se stát rozmachuje a kdy neustále narůstá počet různých předpisů a povinností, které stát požaduje po občanech. Předpisů je podle něj tolik, že je nikdo nezná všechny, ani právníci, ale když stát potřebuje, jde za konkrétním podnikatelem či občanem, najde porušení a uvalí sankci, někdy i likvidační.

Navzdory uvedenému zůstává Libor Vondráček pozitivně naladěný a vedle realistického zhodnocení aktuálního stavu společnosti s nadšením prezentuje vize zdravě fungující společnosti, malého státu, který slouží občanům či zachování národní měny. Pozitivní náladu ostatně doporučuje i občanům, neboť dobrá nálada je podle něj půl zdraví. V jakém stavu je podle něj právo v naší zemi? Jak se lze bránit zneužívání moci státem? Proč se vůbec stal právníkem a politikem? Má dost mladých lidí zájem o aktivní politiku? Proč by podle něj ti, kdo jsou dnes u moci, měli pamatovat na §402 trestního zákoníku? Na tyto a další otázky odpovídá Libor Vondráček v našem videorozhovoru.

Libor Vondráček pochází z jižních Čech. Po osmiletém gymnáziu vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, v rámci studia se zaměřoval a specializoval především na ústavní právo. V den svých 18. narozenin vstoupil v roce 2012 do strany Svobodných, jejímž je poslední dva roky předsedou. Zatím je svobodný a bezdětný. Ve volném čase hraje fotbal a organizuje turnaje v mariáši.

 

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť NasTub