Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Příběh Daniela Landy, zpěváka, skladatele, zakladatele iniciativy Žlutý špendlík:

„Vládnou nám drzí lidé. Velmi drzí lidé,“ říká Daniel Landa a, stejně jako vloni na konci textu petice Blanický manifest, varuje, že není radno si zahrávat s národem, který je potomkem husitů a který má přístup k síle českého lva. Právě archetypální síly spojené s územím českých a moravských zemí se podle Landy aktuálně probouzejí a jím zaštítěná iniciativa Žlutý špendlík jim k tomu chce poskytnout platformu. Zároveň se nespoléhá jen na „sílu lidu“, ale shromažďuje i odborníky – právníky, lékaře, vědce, kteří ve svých prohlášeních jasně stanovují, kde byla vládou a politiky překročena mez.

„Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny,“ stojí v článku 23 Listiny základních práv a svobod. A Daniel Landa, zpěvák, skladatel, vlastenec, závodník, občan, táta, manžel, objíždí se svými spolubojovníky česká a moravská města a v rámci iniciativy Žlutý špendlík zjišťuje, kolik lidí je připraveno svého práva na odpor využít.

S Danielem jsme si povídali nejen o Žlutém špendlíku, ale i obecně o vlastenectví, svobodě, hodnotách, které je radno ctít. O tom, kde se v něm vzala a bere láska k rodné zemi. O tom, proč během lockdownů neseděl doma, ale chodil do parlamentu s peticí a vodil tam odborníky, vědce. O tom, jak se cítí poté, kdy si uvědomil, že je mu jedno, co ztratí, jestli něco ztratí. Sledujte v našem videorozhovoru.

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť NasTub

Odkaz na síť Youtube