Barion Pixel

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

Příběh Martina Kolenovského, podnikatele v leteckém průmyslu, politika:

„Jako volič, jako občan jsem vloni v září čekal, že opozice v parlamentu začne něco dělat. Že uklidní lidi, že nebude zvyšovat hysterii kolem druhé vlny covidu, ale to se nestalo, “ vzpomíná podnikatel a začínající politik Martin Kolenovský na období, kdy se rozhodl zapojit do aktivního odporu proti nařízením vlády a tomu, co s obdobně smýšlejícími kolegy nazývají covidismem. Organizovaný občanský odpor kolem spolku Manifest a přesvědčení, že v české politice chybí opravdová opozice, postupně vyústily v založení politické strany a kandidaturu ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Martin Kolenovský podniká v mezinárodním obchodě v oboru letectví, který byl těžce zasažen celosvětovou koronavirovou krizí. Více než propad tržeb a fakt, že chvíli musel prodávat zboží i pod cenou, mu ale vadí, jak politici v posledních nejméně deseti letech zatěžují podnikatelské prostředí různými zákony a nařízeními a to, že se tu, jak říká, opět prosazují různé komunistické a estébácké praktiky. Během zimy 2021 byl Kolenovský několikrát zakleknut a zadržen policií, která pravidelně navštěvovala restaurační zařízení, jež si spolek Manifest pronajal jako sídlo pro severomoravskou buňku nově vznikající politické strany.

Kdo je Martin Kolenovský a jaká byla jeho cesta od zájmu o věci veřejné přes aktivismus k politice? Co si myslí o stavu svobody v ČR? Co mu vadí na praktikách současné vlády a co chce, aby se v zemi změnilo? Jaký odkaz chce zanechat svým dětem? Na tyto a další otázky odpovídá v našem videorozhovoru.

 

Informace o sdílení tohoto videa:

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky. V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.

Link ke stažení videa naleznete zde:

Link ke stažení z uložiště

Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:

Odkaz na síť Rumble

Odkaz na síť Youtube