Barion Pixel

Příběh podnikatele a politika Jakuba Olberta :

Tvrdohlavý člověk, který jde za svým cílem, ale ne za každou cenu. Tak odpovídá na otázku „Kdo je Jakub Olbert?“ sám podnikatel, aktivista a nyní už i politik, který vstoupil do povědomí veřejnosti poprvé v listopadu 2020, kdy se rozhodl nezavřít svou restauraci, ačkoli to vládní nařízení požadovala.

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

foto:Redakce NFSN

Je potřeba zúčtovat se současnou vládou

Od oněch emotivních listopadových chvil zažil Jakub Olbert mnohé. Opakovaně byl ve své resturaci „zajištěn“ policií a předveden k výslechu. Rychle si osvojil platnou legislativu a policisty provádějící zásahy v restauracích vzdělával v tom, co si mohou a nemohou dovolit, a povídal si s nimi o tom, jak se jim pracuje v atmosféře, kdy jsou příkazem nuceni zajišťovat lidi, kteří pouze chtějí pracovat a živit svou rodinu.

Stal se hlavní tváří iniciativy Otevřeme Česko – Chcípl pes, objel republiku s peticí a spolu se svými kolegy a dalšími organizacemi a uskupeními uspořádal několik demonstrací proti vládním omezením. S neustálým zpřísňováním omezení a postupným úbytkem účastníků na demonstracích v zimě a na jaře 2021 si uvědomil, že opravdovou změnu může udělat jen pokud vstoupí do politiky.

Aktuálně v létě 2021 dojednává podporu a koalice s dalšími hnutími a stranami a spolu s kolegy z hnutí Otevřeme Česko – Chcípl pes se připravuje na volby do Poslanecké sněmovny. Jedněmi z hlavních bodů politického programu jsou pro něj ochrana práva a vyvození trestní odpovědnosti představitelů současné vlády za rozhodnutí učiněná během koronakrize, která byla v rozporu s Ústavou a platnou legislativou České republiky a způsobila dalekosáhlé újmy milionům občanů.

Jaká byla cesta Jakuba Olberta z pozice podnikatele a hospodského přes občanský aktivismus do politiky? Jak se dívá na současnou politickou situaci a nadcházející parlamentní volby? Jak chce ochránit právo a obnovit důvěru v právní stát? Co vzkazuje vládě? Jak se podle něj na jeho generaci budou jednou dívat naši potomci? Na tyto a další otázky odpovídá Jakub Olbert v našem videorozhovoru.