Barion Pixel

Příběh aktivisty Davida Tesaře :

„Kavárník, co nikdy nezavřel.“ Tak sám sebe označil a dodnes označuje David Tesař. V životě podle svých slov dělal leccos. Od svých 25 let podniká a největší část jeho pracovního života je spojená s kavárnou v centru Prahy, kterou až do května 2021 provozoval spolu se svou druhou manželkou. Je otcem dvou dospělých dětí a člověkem, který se zajímá o život a rád se dozvídá nové informace z nejrůznějších oblastí.

ROZHOVOR PRO REDAKCI NFSN

foto:Redakce NFSN

Kavárník co nikdy nezavřel

Když v prvním nouzovém stavu na jaře 2020 vláda nařídila zavřít restaurace, udělal si s manželkou 21denní dovolenou, prý nejdelší dovolenou v životě. Následně se vrátili do Prahy, otevřeli svou kavárnu a od té doby ji otevírali až do května 2021 každý den, byť po určitou dobu musela být oficiálně přeměněna na petiční místo a prostory k provozování činnosti politické strany. Do podzimu 2020 se David Tesař podle svých slov snažil apelovat na všechny stávající vládnoucí politiky, aby jednali tak, jak se patří v demokratické zemi. Jeho snahy nevedly ke kýženému cíli, a tak přenesl svůj aktivismus do ulic. Založil spolek Manifest a 28. října 2020 uspořádal první demonstraci.

Od té doby má za sebou mnoho větších i menších shromáždění v nejrůznějších místech České republiky. Na demonstracích i v otevřených podnicích, tedy politických buňkách, shromažďoval spolu se svými kolegy podpisy pod petici za založení nové politické strany, jejímž je aktuálně předsedou. Být v politice a stát se zvoleným zástupcem lidu je podle něj jedinou možností, jak něco v naší společnosti změnit a jak přivést zemi zpět k hodnotám, které dávají smysl.

Kdo je začínající politik David Tesař? Co vše mu vadí na současné situaci v zemi? Jak to chce změnit? Na tyto a další otázky odpovídá „kavárník, co nikdy nezavřel“, v rozhovoru na našem videu. Rozhovor vznikl koncem dubna, David Tesař nakonec svou kavárnu zavřel v květnu 2021 s tím, že se nadále bude věnovat politické činnosti.